Przedszkole Miejskie nr 6 "Pluszowego Misia" w Jaśle

38-200 Jasło ul. Kopernika 8a Tel: 13 446-93-22

Dzień Flagi

Dzień Flagi w naszym przedszkolu obchodzony był 27.04.2012r. Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania  do własnego kraju kształtują się już od dzieciństwa, obchody tego święta odbyły bardzo uroczyście. Dzieci zaprosiły rodziców, samodzielnie wykonały chorągiewki biało  czerwone i pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały montaż słowno  muzyczny.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polskiego. Na część artystyczną złożyły się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz tańce ludowe. Część artystyczna zakończona została Polonezem w wykonaniu wszystkich dzieci. Następnie odbył się krótki konkurs w którym przedszkolaki miały możliwość wykazania się znajomością wiedzy o naszej Ojczyźnie.

Uroczystość zakończyła się pochodem z chorągiewkami ulicami osiedla, podczas którego dzieci rozdawały chorągiewki przechodniom.

Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych i najbliższego otoczenia.

Mamy nadzieję, że przedstawiony sposób budzenia zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny. Wierzymy że w przyszłości szczerze będą mogli zadeklarować; Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem.

Krystyna Pietraszek

Renata Leśniak